Odeon Sanat Akademisi
 • http://www.facebook.com/odeonsanat?ref=hl
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Piyano Kursu
  • Odeon Music School
  • ODEON SANAT AKADEMİSİ
  • Keman Kursu
  • Odeon Sanat Akademisi
  • Resim Atölyesi
  • ODEON SANAT AKADEMİSİ
  • BATERİ DERSİ
Dans Bale

DANS BALE  HER CUMARTESİ SAAT 11:00 DE

 

 

 

 

 

 

Gitar Kursu

 Odeon Sanat Akademisi Gitar kursu ümitköy çayyoluGitar kursu, TC MEB sertifikaları ile gitar derslerimiz yapılmaktadır..Aldığınız eğitimler neticesinde gitar çalmayı öğreneceksiniz.Odeon Sanat Akademisinde aldığınız her eğitim belgelidir. Yurt içinde hemde yurt dışında geçerli olan sertifikalara Odeon Sanat Akademisinde sahibi olursunuz.

Odeon da, Gitar dersleri birebir olarak yapılmaktadır.Başlangıç seviyesi için veya ileri seviye için gitar derslerimize katılabilirsiniz.

Temel Notasyon ve Müzik Teorisi

Boş Tellerde Ritm ve Performans Çalışmaları
Teknik Egzersizler (Parmak açma, Esneklik, Dayanıklılık…)
Sağ ve Sol El Teknikleri, Koordinasyon Çalışmaları
Gamlar, Temel Akor Yapıları ve Yürüyüşleri, Form Bilgisi
Etüd ve Şarkı Çalışmaları
Davul Eşliğinde Uygulama Çalışmaları
Hazır Altyapılar (Play Along) Üzerine Performans Çalışmaları
Analitik Dinleme, Stil Analizi, Set Up Bilgisi
Sahne Performansını Artırmaya Yönelik Çalışmalar
İleri Teknik ve Ritmik Çalışmalar (Slap, Walking, Alternative Fingering,
Polyrhythms, Basic & Advanced Phrasing, Arpeggios, Chord Fingerings,
Soloing, Progressive Structures, World Rhythms)
Rock, Blues, Funk, Jazz Türlerinde Temel Yapıların İncelenmesi
Ve Uygulama Çalışmaları

Armoni Dersi Programı 

 

Jazz (Caz) Armonisi 
Temel Notasyon Bilgisi, Aralık Bilgisi
Gam Bilgisi ( Majör ve minörlerin kuruluşu, yapısı )
Akor Kuruluşları
Triyadlar ( 3 Sesli Akorlar )
3 Sesli Akor Çevrimleri
Basit Yürüyüşler (3 sesli akorlardan örülü basit yürüyüşler, popüler şarkılardan örneklerle) 

7’li Akorlar
4 Sesli Akor Çevrimleri
II Minör 7 – V7 / I Bağlantıları
Temel Yürüyüşler I
Uygulama Çalışmaları I
Dominant Akorların İncelenmesi
BLUES ( I-IV-V ) 

Akor dışı Sesler ( Tensions )
Genişletilmiş Akorlar ( Extended Chords)
Tonal Merkezler ( Mediant, Sub Dom., Dom. vb. gibi…)

 

Erken yaşlardan itibaren müzik sevgisi kazanmak ve müzik eğitimi almak çocuklara çok önemli faydalar sağlar.1. Müzik öğrenmek beynin dil ve muhakeme ile ilgili bölümlerinin gelişmesine yardımcı olur. Erken yaşlarda alınan müzik eğitimi çocuğun beynindeki dil ve muhakeme ile ilgili bölümün gelişmesine katkı sağlar. Beynin doğumdan sonra uzun yıllar boyunca gelişmeye devam ettiği biliniyor. Araştırmalar müzik eğitiminin beynin dilin işlenmesinde rol oynayan sol yarısını fiziksel olarak geliştirdiğini ve beyin hücreleri arasındaki bağlantıları artırdığını göstermiştir.


2. Müzik ve uzamsal zeka (dünyayı doğru olarak algılayabilme ve nesneleri zihinde doğru olarak canlandırabilme kabiliyeti) arasında neden-sonuç ilişkisi mevcuttur. Birleştirilmesi gereken çeşitli ögelerin zihinde görsel olarak tasarlanabilmesini sağlayan bu zeka türü ileri matematik problemlerinin çözümünden kitap kaplamak gibi günlük olarak ihtiyaç duyulabilen her türlü sorunun çözümlenmesi için gereklidir.

3. Sanat öğrenen çocuklar yaratıcı düşünmeyi ve problemleri modası geçmiş kural ve varsayımlara dayanarak değil, farklı çözüm yollarını düşünerek çözümlemeyi öğrenirler. Sanatta soruların hiçbir zaman tek bir doğru yanıtı yoktur.

4. Araştırmalar sanat öğrenen çocukların standart akademik testlerde de daha başarılı olduklarını göstermiştir. Ayrıca yine araştırmalar sanat öğrenen çocukların lise ders notlarının diğer çocuklara kıyasla daha yüksek olduğunu da göstermiştir.

5. Sanat öğrenmek çocukların farklı kültürlerle tanışmasını sağlar ve bu kültürlere mensup kişilere empati ve sevecenlikle ile yaklaşmayı öğretir.

6. Müzik öğrenirken ayrıntıları özenle bir araya getiren ve iyi bir çalışmayı oluşturan unsurları öğrenen çocuklar sanatçı olmanın ne demek olduğunu da öğrenirler. Bu standartları kendi çalışmalarında da uygulamaları yeni bir mükemmellik düzeyini ve öğrencinin içsel kaynaklarını zenginleştirmesini gerektirir.

7. Müzikte hata hatadır; enstrüman doğru sesi çıkarmıştır ya da çıkarmamıştır; notalar doğru çalınmıştır ya da çalınmamıştır; parçaya doğru giriş yapılmıştır ya da yapılmamıştır. Dolayısıyla sadece çok çalışarak başarılı bir performans göstermek mümkündür. Müzik öğrenimi ile çocuklar mükemmelliğe ulaşmak ve sıkı çalışmanın somut ödüllerini elde etmenin sürekli çaba göstermeyi gerektirdiğini anlarlar.

8. Müzik öğrenimi ekip çalışması becerilerini ve disiplini de geliştirir. Bir orkestranın doğru sesleri verebilmesi için tüm oyuncuların tek bir hedef doğrultusunda uyum içinde çalışması gerekir ve bu da müzik öğrenimi konusunda kararlılık, provalara katılma ve egzersiz yapmayı gerekli kılar.

9. Müzik öğrenmek iş yaşamında gerekli vasıfların geliştirilmesini de sağlar. Gözlem yerine "yapmaya" odaklandığından çocuklara dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar "nasıl yapmaları gerektiğini" öğretir. Esnek ve zengin bir kafa yapısına sahip, çok yönlü kişiler işverenler tarafından da tercih edilir.

10. Müzik korkuları yenmeyi ve risk almayı da öğretir. Belli ölçüde kaygı iyi ve hayatta sık sık yaşanan bir şeydir. Bunla erken yaşlardan itibaren ve sık sık baş etmeyi öğrenmek ilerleyen yıllarda daha az sorun yaşanmasını sağlar. Risk alabilmek çocuğun potansiyelini tam olarak geliştirmesi için şart olan bir özelliktir.
Gitar kursu,gitar dersi,ankara gitar kursu,Ümitköy gitar kursu,müzik kursu,çayyolu gitar kursu
  
16140 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Odeon Parti House

Odeon Parti evi, Doğum günü partilerinizi, unutamayacağınız anılarla ayrılacağınız bir ortam sunmakta.

Odeon partievi

 

Odeon Partievi

 


Odeon Parti evi

 

Ankara Odeon da, bahçe içinde,zengin menüleri, partiler için uygun salonları ile, sanatla dolu bir ortam sunmaktadır

Odeon parti evi iiçin daha geniş bilgiyi bu sitemizden bulabilirsiniz.
www.odeonpartievi.org