Odeon Sanat Akademisi
 • http://www.facebook.com/odeonsanat?ref=hl
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • Piyano Kursu
  • Odeon Music School
  • ODEON SANAT AKADEMİSİ
  • Keman Kursu
  • Odeon Sanat Akademisi
  • Resim Atölyesi
  • ODEON SANAT AKADEMİSİ
  • BATERİ DERSİ
Dans Bale

DANS BALE  HER CUMARTESİ SAAT 11:00 DE

 

 

 

 

 

 

Erken Yaşta Müzik Eğitimi
Küçük yaşta müzik eğitimi almanın zeka gelişimine olumlu katkıda bulunduğu ve hafızayı kuvvetlendirdiği belirlendi. Küçük çocuklarda müzik eğitimi zeka gelişimine olumlu katkıda bulunuyor. Kanadalı bilimadamlarının yaptığı bir araştırma, müzik derslerinin çocukların hafıza ve öğrenme yeteneklerini geliştirdiğini ortaya koydu.

Ruhun gıdası olarak bilinen müzik, zeka gelişimini de olumlu etkiliyor. Kanadalı bilimadamları yaptıkları bir araştırmada küçük yaşta müzik dersleri alan çocukların dil ile matematik gibi alanlarda öğrenme kabiliyetlerinin geliştiğini ve hafızalarının güçlendiğini belirledi.

McMaster Üniversitesinden bilimadamları, bir yıl boyunca müzik dersleri alan ve almayan 4 ila 6 yaşlarındaki çocukları incelemeye aldı. İncelemenin sonucunda müzik eğitimi alan çocukların almayanlara göre hafıza testlerinde daha başarılı oldukları tespit edildi. Müzik eğitimi alan çocukların, dikkatlerini toplamada daha başarılı hale geldikleri de belirlendi.

Kanadalı bilimadamları bu sonuçlardan yol çıkarak, müzik derslerinin bütün ana ve ilkokulların müfredatlarına alınması gerektiği görüşünde.

Daha öncede yapılan bir araştırmada da müzik eğitimi alan çocukların tiyatro eğitimi alanlara göre IQ testlerinde daha başarılı oldukları belirlenmişti.

Yamaha Müzik Eğitim Sistemi  okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için tasarlanmış 7 yıllık sistematik bir müfredattan oluşur. Çocukların performans ve kompozisyon aracılığıyla yaratıcılıklarını ifade edebilmelerine özel bir önem veren kapsamlı bir eğitim anlayışını temel alır.

Junior Music Course Yamaha Müzik Okulunda verilen tüm eğitimin temelini oluşturur.

“Junior Music Course”da çocukların fiziksel, duygusal ve zihinsel gelişim seviyeleri için en uygun eğitim içeriği, yaklaşımı ve ders şekli benimsenmiştir.

Okul öncesi çocuklar işitsel becerilerini edinmede hızlı bir gelişim döneminden geçerler. İlk defa duydukları her türlü sesi ve kelimeyi anında ezberleyebilirler. Bu nedenle hayatlarının bu kritik döneminde dinleyerek, söyleyerek ve çalarak hem sağlam hem de dengeli bir temel müzik anlayışı kazanacaklardır.

“Junior Music Course”a katılma yaşı 4 veya 5’dir.

Bu,  çocukların duyma hissinin en hızlı geliştiği dönemdir böylelikle kulaklarıyla duydukları sesi tanıma becerileri iyileşir. Bunlar mutlak kulak , armoni anlayışının geliştirilmesi ve müzikal ifadeleri ve tonları tanımanın geliştirilmesi için ideal koşullardır. Aynı zamanda çocuklar müziğin temel unsurlarını öğrenmeleri için teşvik edilirler – klavyeli enstrümanları öğrenme araçları olarak kullanarak melodi, ritim ve armoninin öğrenilmesi.

“Junior Music Course”un hedefi klavyeyi öğrenme aracı olarak kullanarak çocukların duydukları şarkıyı söylemelerini , söylediklerini çalabilmelerini ve kendileri müzik yapabilmelerini ya da kendilerini müzikal olarak ifade edebilmelerini sağlamaktır.

İki yıl sonunda çocuklar “Junior Music Course”dan “Junior Extension Course”a devam edeilirler.

Kimler katılabilir? 4 ile 5 yaşlarındaki çocuklar

Dersin süresi: 60 dakika

Kursun süresi: 2 yıl

Grup büyüklüğü: Anne-babalarıyla beraber 6-10 çocuk

Bu Kurs sadece Yamaha Müzik Okulları’nda sunulmaktadır.

  
6598 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Odeon Parti House

Odeon Parti evi, Doğum günü partilerinizi, unutamayacağınız anılarla ayrılacağınız bir ortam sunmakta.

Odeon partievi

 

Odeon Partievi

 


Odeon Parti evi

 

Ankara Odeon da, bahçe içinde,zengin menüleri, partiler için uygun salonları ile, sanatla dolu bir ortam sunmaktadır

Odeon parti evi iiçin daha geniş bilgiyi bu sitemizden bulabilirsiniz.
www.odeonpartievi.org